Szkolenia samolotowe w Szkole Lotniczej Runway

Podstawa dla przyszłych Pilotów Liniowych

Kurs Teoretyczny do Licencji Pilota Samolotowego Liniowego ATPL(A) przeznaczony jest dla osób, które myślą o karierze Pilota Zawodowego oraz dla osób, które chcą rozszerzyć własne lotnicze kompetencje do wyższego poziomu, nie koniecznie zawodowego. Kurs, oprócz zakresu wiedzy na poziomie ATPL(A), zawiera pełen zakres wiedzy do realizowania szkolenia do Licencji Pilota Samolotowego Zawodowego CPL(A), uprawnień do lotów według wskazań przyrządów IR oraz do lotów na samolotach wielosilnikowych ME. Po ukończeniu tego kursu oraz pomyślnym zdaniu egzaminów przez Lotniczą Komisją Egzaminacyjną możesz dalej kontynuować szkolenie praktyczne w celu realizacji wyżej wymienionych uprawnień lub licencji.

Dogodne opcje czasowe!

Organizujemy kursy w trzech opcjach, żeby jak najlepiej dopasować się do Twojego kalendarza.  Wszystkie realizowane są w dwóch cyklach. Cykl wiosenny rozpoczyna się w marcu i kończy w sierpniu, cykl jesienny rozpoczyna się w październiku i kończy w lutym. Przy wyborze kursu zastanów się który z cykli najbardziej pasuje do Twojego kalendarza.

Na wykładach stacjonarnych realizowanych w siedzibie szkoły masz okazję przyswoić wiedzę prezentowaną przez specjalistów w danej dziedzinie. Wykorzystaj ten czas na zadawanie pytań, wiele zajęć odbywa się w formie warsztatów na których uczysz się umiejętności, które będą Ci potrzebne w dalszej karierze Pilota. Wykłady stacjonarne trwają 140 godzin i realizowane są w postaci weekendowych zjazdów organizowanych co drugi tydzień.

Nauka własna to 520 godzin pracy własnej z polecanym podręcznikiem.  Jako podstawowy podręcznik kursu rekomendujemy zestaw Jeppesen JAA ATPL Training, dostępny również w naszej sprzedaży. Te podręczniki to całościowe kompendium wiedzy do poziomu Licencji Pilota Samolotowego Liniowego. Nauka własna realizowana jest według planu, którego częścią są testy okresowe.