Szkolenia samolotowe w Szkole Lotniczej Runway

Podstawa dla przyszłych Pilotów Liniowych

Kurs Teoretyczny do Licencji Pilota Samolotowego Liniowego ATPL(A) wg nowych wymagań (tzw. Learning Objectives 2020, 100 KSA) przeznaczony jest dla osób, które myślą o karierze Pilota Zawodowego oraz dla osób, które chcą rozszerzyć własne lotnicze kompetencje do wyższego poziomu, nie koniecznie zawodowego. Kurs, oprócz zakresu wiedzy na poziomie ATPL(A), zawiera pełen zakres wiedzy do realizowania szkolenia do Licencji Pilota Samolotowego Zawodowego CPL(A), uprawnień do lotów według wskazań przyrządów IR(A)/SE/ME. Po ukończeniu tego kursu możesz rozpocząć szkolenia praktyczne a po pomyślnym zdaniu egzaminów przed Lotniczą Komisją Egzaminacyjną możesz podejść do egzaminów praktycznych wyżej wymienionych uprawnień lub licencji.

Dogodne miejsce szkoleniowe!

Organizujemy kursy w dwóch lokalizacjach, żeby jak najlepiej dopasować się do Ciebie i Twojego miejsca zamieszkania (Warszawa oraz Katowice).  Oba realizowane są w cyklach weekendowych.

Na wykładach stacjonarnych realizowanych w siedzibach szkoły (ATO Runway lub Dedalos w Katowicach) masz okazję przyswoić wiedzę prezentowaną przez specjalistów w danej dziedzinie. Wykorzystaj ten czas na zadawanie pytań, wiele zajęć odbywa się w formie warsztatów na których uczysz się umiejętności, które będą Ci potrzebne w dalszej karierze Pilota. Wykłady stacjonarne trwają 144 godziny + sesje egzaminacyjne oraz tzw. Assesmenty 100KSA i realizowane są w postaci weekendowych zjazdów organizowanych co drugi tydzień.

Nauka własna to minimum 520 godzin pracy własnej z e-podręcznikiem.  W ramach kursu każdy pilot otrzymuje zestaw podręczników elektronicznych Padpilot, podręczniki te są przekazane dożywotnio. Materiały przekazane to kompendium wiedzy do poziomu Licencji Pilota Samolotowego Liniowego. Nauka własna realizowana jest według planu, którego częścią są testy okresowe, a nad prawidłowym przebiegiem szkolenia prowadzony jest nadzór ATO Runway za pomocą dedykowanego systemu LMS (Learning Management System).